Poradenstvi

Materiálové poradenství

Řešíme, informujeme, poskytujeme konzultace v oblasti materiálového inženýrství při následujících problémech:

  • Výběr materiálu pro nový výrobek – výběr materiálu s ohledem na požadované konečné fyzikální vlastnosti výrobku, jeho aplikaci v praxi a požadované normy (automobilový, elektrotechnický, potravinářský, medicínský průmysl).
  • Náhrada materiálu – nezávisle na nabídce dodavatelů materiálů umíme vybrat nový materiál. V případě, že existující materiál se už nevyrábí, jsme schopni vybrat ekvivalentní materiál pro Vaši aplikaci. Hledáte plnohodnotnou náhradu na rozšíření portfólia dodavatelů anebo chcete vyrábět levněji a nedokážete si vybrat z množství nabídek? My Vám výběr usnadníme.
  • Problémy při lisování – forma je vyrobena, jste ve fázi lisování a vzniká problém s defekty (např. propady, nezatečení, apod.) či deformacemi dílu. Pokud je konstrukce dílu i formy v pořádku, problém se dá vyřešit i bez zásahu do konstrukce formy změnou typu materiálu. Vybereme vhodnější typ materiálu, který bude splňovat požadavky kladené na díl (např. z hlediska mechanických vlastností) a zároveň pomůže vyřešit problém s kvalitou dílu (např. změnou tokových vlastností, záměnou amorfního materiálu za semikrystalický).

Více informací a příjem objednávek:
Tel: +420 581 111 561
e-mail: simulplast@simulplast.cz